Preloader

Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburma.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST

Ümraniye Baklava Tavsiyesi

Ümraniye Baklava Tavsiyesi

Ümraniye Baklava Tavsiyesi

Ümraniye Baklava Tavsiyesi

Ümraniye, İstanbul Anadolu Yakası’nın nispeten yeni sayılabilecek ilçelerinden birisidir. Sanayi bölgesinin gelmesiyle nüfusu çok artan Ümraniye, 1987 yılında Üsküdar’dan ayrılarak ilçe olmuştur. İlk yerel seçim 1989 yılında gerçekleştirilmesine rağmen, Ümraniye belediyesi 1963 yılında, yani ilçe olmadan 24 yıl önce kurulmuştur. Tatlıcı olarak çok fazla altrenatifi bulunan Ümraniye’de, Ümraniye baklava tavsiyesi veremeyiz fakat Pendik Batı Mahallesi’nde bulunan Gaziburma’yı baklavasever ve tatlıseverler için önerebiliriz.

1940 yılında Üsküdar’a bağlı olan Ümraniye’nin nüfusu 501 olarak ölçülmüştür. 1955 yılında ise 1781 kişilik nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Nüfus artışı sebebiyle Üsküdar’dan ayrılan Ümraniye, zamanla Üsküdar’ın nüfusunu da geçmiştir. Yaklaşık 500 bin kişilik nüfusa ev sahipliği yapan Üsküdar, 2019 sayımlarında 710 bin kişilik nüfusu olduğu belirlenen Ümraniye’nin gerisinde kalmıştır.

Hızlı sanayileşme ile nüfusu artan Ümraniye nüfusunun bugün yarısından fazlası hizmet sektöründe çalışmaktadır. İlçede en fazla çalışan sektör hizmet sektörüdür ve bu sektör de hızla gelişmektedir. Hızlı nüfus artışının getirdiği şehirleşme ile birlikte tarımla uğraşan kişi sayısı ise ilçe nüfusunun neredeyse yüzde 1’ine yakındır.

Ümraniye’de hizmet sektöründe halka hizmet veren işletmelerden bir tür de baklavacılar ve tatlıcılardır. Bu baklacılarda cevizli baklava, fıstıklı baklava gibi baklava türleri bulunur. Tatlıcılarda ise sütlü nuriye, magnolia, tulumba, şekerpare, katmer gibi tatlı çeşitleri satılır. Ümraniye halkı canı tatlı çektiğinde bu dükkanlardan alışveriş yapar. Ümraniye’de bulunan tatlıcılar hakkında bir şey söyleyemem fakat İstanbul baklava tavsiyesi isteyenler, İstanbul en iyi baklava arayan insanlar için önerebileceğim tek yer Pendik Batı Mahallesi’nde bulunan Gaziburma’dır.

Ümraniye Baklava Tavsiyesi Arayanlar

Ümraniye’de ikamet eden, veya Ümraniye’de çalışan ve canı tatlı çeken insanlar sıklıkla bulunur. Uzun mesai saatlerinin ardından yorulan insanlar, bu yorgunluklarını tatlıyla takviye etmek isterler. Ümraniye maalesef tatlı olarak İstanbul’un en iyi tatlılarını yapan işletmeye sahip değildir. Bu sıfata haiz olan işletme, Pendik Batı Mahallesi’nde bulunan Gaziburma‘dır. Uzun bir günün yorgunluğunu enfes bir cevizli baklava yiyerek atmayak isteyenler, Gaziburma’dan bu ihtiyaçlarını giderebilirler. İstanbul’un en iyi cevizli baklavası ve İstanbul’un en iyi fıstıklı baklavası Pendik Gaziburma’da yenir.

Post a Comment