Preloader

Gaziburma

GAZİBURMA, imalat alanını 700 m2 ye, satış yerini 165 m2 ye genişletmiş ve ayrı olarak tanzim etmiştir. Üretim miktarını ve kalitesinide gelişen teknolojiden istifade ederek arttırmıştır.

0 (216) 354 27 27 iletisim@gaziburma.com
52 A, Dr. Orhan Maltepe Cd. Pendik/İST

Pendik Baklavacı Gaziburma

Pendik Baklavacı Gaziburma

Pendik Baklavacı Gaziburma

Pendik Baklavacı Gaziburma

Pendik ilçesi, güzellikleriyle pek bilinmese de İstanbul’un en güzel ilçelerinden birisidir. Sahili, çarşısı, farklı semtleriyle çok güzel bir ilçedir Pendik. Eski zamanlarda Pendik’te yaşayanlar, sahilinin çok daha geride olduğunu, şu an sahilyolu olan yerin deniz olduğunu, ve oradan denize girdiklerini söylerler. Pendik son 50 yılda çok gelişmiştir. Fakat, Pendik’in çoğu insanlara göre en iyi tarafı Pendik Baklavacı Gaziburma olup, bu tadı denemek için insanlar sıraya girmektedir.

Baklava, yapımı çok zor olan, çok emek gerektiren, bu sebepten dolayı en güzelini ustaların yapabildiği bir tatlıdır. Baklava tarifi isteyen insanlar, etrafımızda çok fazla bulunur. Ama bunun gereksiz olduğunu onlara söyleyebilirsiniz, çünkü en iyi baklavacı Pendik’te bulunan Gaziburma’dır. Annemizin yaptığı baklava her zaman en iyisi olacaktır, fakat annenizinden sonra en iyi baklavayı yapan Gaziburma’nın ustalarıdır.

Pendik’li insanlar, özellikle çarşıda, Batı Mahallesi veya Doğu Mahallesi’nde oturan insanlar, ne kadar şanslı olduklarının farkında olmayabilirler. Onlara, İstanbul’un farklı ilçelerinden, hatta çevre illerden sadece ve sadece Gaziburma yemek için gelen insanlar olduğunu söylersek, ne kadar şanslı olduklarının farkına varırlar diye düşünüyorum. Gaziburma’da yapılan cevizli baklava, fıstıklı baklava gibi baklava çeşitlerinin ünü tüm Türkiye’ye yayılmıştır ve insanlar sadece Gaziburma’nın bu eşsiz lezzetlerini tadabilmek için günübirlik olarak Pendik’e gelirler.

Pendik Baklavacı Gaziburma Nasıl Ulaşılır?

Gaziburma, Pendik’in Batı Mahallesi’nde bulunur. Kuşlu park olarak bilinen, Pendik’in merkezi diyebileceğimiz yerin hemen yanındadır. Dr. Orhan Maltepe Cadddesi üzerinde bulunur ve ilçede bulunan en iyi cevizli baklavaları, fıstıklı baklavaları Gaziburma’nın tecrübeli ustaları yapar. Marmaray’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaya koyulmasıyla birlikte, bu enfes tada ulaşmak çok daha kolaylaşmıştır. Herhangi bir duraktan Marmaray’a binip, Pendik durağında indiğiniz zaman Gaziburma’ya sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde kalmış olursunuz. Tavşantepe-Kadıköy metro hattında Pendik veya Tavşantepe durağında inerek Pendik Yüksek Hızlı Tren İstasyonu durağına giden belediye otobüslerine binerseniz, yine aynı şekilde Gaziburma’nın eşsiz tadına sadece 5 dakika uzaklıkta olmuş olacaksınız. Türkiye’de eşi ve benzeri bulunmayan tatlılarıyla, Pendik’in içindeki merkezi konumunda bütün tatlıseverleri Gaziburma’ya bekliyoruz.

Post a Comment